пʼятниця, 30 листопада 2012 р.

АРТ-ВЕРТЕП (є таки чудо і в нашому місті!)

АРТ-ВЕРТЕП: АФІША
  Вітаємо Вас! В останній цьогорічний осінній день пропонуємо найцікавіше з культурного життя країни! А також не забувайте що в розпалі святкування вечорниць та підготовка до різдвяно-новорічних свят!
  Вже наступного тижня святкуємо Введення, Катерину та Юрія (Георгія). Починаються гадання та репетиції колядок!
Шануй своє!


Концерт гурту "Арт-Вертеп" на безстроковому протесті на захист мови.




    Новини коротко:
Нагадуємо, що цікаво та незабутньо відсвяткувати передноворічні корпоративи та різдвяні свята Ви можете звернувшись до нас – Мистецької агенції «Арт-Вертеп».
   Дитячі майстер-класи та дорослі ігри, танці та спів, гарний настрій та ексклюзивні подарунки створять Вам свято від Сяну до Дону!
   Для дніпропетровців та гостей міста повідомляємо про відкриття приймальні Святого Миколая в Культурному центрі «Арт-Вертеп» (вул.Червона 11) починаючи з 19-го грудня. Отримати подарунок від справжнього українського чарівника можна буде до 30-го грудня попередньо повідомивши помічників Святого Миколая за телефоном: +38 050 361 62 82 або електронною поштою: artverte@gmail.com
    Гурт мандрівних дяків «Вертеп» з різдвяно-новорічною програмою почне грати Вечорниці 13-го грудня на Андрія і аж до 20-го січня!
   Для бажаючих запросити музик до себе на свято дзвоніть та пишіть: +38 066 272 26 24 та tim.artvertep@gmail.com «Жива» музика з традиційними народними інструментами та фірмовим «Вертепним» багатоголоссям гарантовано надасть Вам здоров`я на цілий рік!  
      Спеціально до свят «Вертеп» пропонує два варіанти музичний віншувань: повний склад «Вертеп-бенду» (7 музик) для спеціальних майданчиків, та акустичні троїсті музики (3-4 вертепника) для щедрівок та віншувань в малих площах, квартирах чи офісах!
   З 6 по 9 грудня в Києві вперше відбудеться Фестиваль документального театру, в рамках якого глядачі побачать найкращі зразки праць в цьому напрямку з Росії, Німеччини та України.

четвер, 29 листопада 2012 р.

Назарій Яремчук. народився 30 листопада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ пам'яті Назарія Яремчука  

http://www.roduna.org


www.roduna.org
Народився Назарій Назарович Яремчук 30 листопада 1951 року в селі Рівня Вижницького району 
Чернівецької області в селянській родині четвертою дитиною.




Наза́рій Яремчу́к (* 30 листопада1951Рівня (тепер Вижниця) — † 30 червня 1995Чернівці) — український естрадний співак(тенор). Народний артист УРСР(1987). Батько співачки Марії Яремчук.
Відомий насамперед виконанням українських пісень — "Незрівняний світ краси", " Якщо мине любов", " Зачаруй", " А матіоли цвіт"«Червона рута»«Водограй»,«Смерекова хата»«Стожари»,«Гай, зелений гай»«Родина»«Я піду в далекі гори»«Пісня буде поміж нас»«Писанка»«Гей ви, козаченьки»«Я ще не всі тобі сказав» та інші. Крім того, разом зі своїми друзями-співаками Назарій знявся в музичних стрічках«Червона рута»«Виступає ансамбль «Смерічка» під керуванням Левка Дутковського" ,«Стартує пісня»«Ти плюс я — весна» та «Червона рута. 10 років по тому».
««Він так співав, що мав у горлі мозолі. Він так співав, що крилами йому став голос»[1] »

Назарий Яремчук / Nazariy Yaremchuk

автор: Elena Glushkova

Ескіз
  • 49відео

  • переглядів

Назарий Яремчук 

власник: Elena Glushkova
 Відтворити все
.

Родина

Назарій Яремчук народився в селянській родині Назарія та Марії Яремчуків. Мав братів Степана, Богдана та сестру Катерину. Свою четверту дитину батьки назвали Назаріем (це ім'я означає «присвячений Богові»). Він народився коли батьку вже було 64-роки. Сама родина була музичною: у батька був тенор, він співав у церковному хорі; мати, крім співів, грала намандоліні і виступала в місцевому народному театрі. Ще маленьким хлопчиком Назарій також почав співати.

[ред.]Освіта                                                                                                                                          

1 вересня 1959 року Назарій пішов до школи у рідному селі. В дванадцять років Назарій пережив перший тяжкий удар — помер батько. Мати була вимушена віддати сина до Вижницької школи-інтернату. До навчання ставився добросовісно, займався у гуртках, надаючи перевагу хоровому. Після закінчення восьми класів у школі-інтернаті Назарій продовжив навчання у Вижницькій середній школі № 1, яку закінчив у 1969 році.

Після закінчення школи Назарій подав документи в Чернівецький університет на географічний факультет, але не пройшов по конкурсу. Довелося йти працювати сейсмологом у Західноукраїнській геологорозвідувальній партії. За направленням військкомату навчався на курсах водіїв. Тільки з другої спроби у 1970 році, вже будучи солістом "Смерічки" Л. Дутковського, Назарію вдалося вступити до університету.

[ред.]Творчість

Після занять залишався послухати репетиції ВІА «Смерічки» Вижницького будинку культури, яким керував Левко Дутковський. Керівник ансамблю помітив постійного відвідувача та запропонував заспівати пісню на вибір. Це була пісня Ігоря Поклада «Кохана». Голос молодого співака керівникові сподобався, і з осені 1969 року Назарій почав співати у «Смерічці».

середа, 28 листопада 2012 р.

Громадські організації Дніпропетровська вимагають від міськради перейменувати вулицю Косіора


13:19 28.11.2012
27 листопада в медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція «Громадські організації Дніпропетровська зібрали більше 500 підписів городян і вимагають від міськради перейменувати вулицю Косіора»

У прес-конференції взяли участь координатор ГО ГРАД Сергій Карноза, представник громадської організації «Золота паланка» Олег Черненко і представник громадської організації «Самозахист підприємців» Віктор Боровинський.

Сергій Карноза повідомив, що 12 дніпропетровських громадських організацій звернулися до міського голови Дніпропетровська Івана Куліченка з проханням провести широке громадське обговорення питання про перейменування вулиці Косіора.

Як відомо, 16 лютого 2012 року в порядок денний сесії Дніпропетровської міськради було включено питання про перейменування вулиць Косіора, Постишева і Чубаря, оскільки встановлено причетність цих осіб до організації Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Громадські організації розгорнули кампанію, інформуючи громадян про злочини Косіора і збираючи підписи за перейменування вулиці.

Олег Черненко відзначив, що козацькі організації давно пропонували перейменувати багато вулиць міста і тому приєдналися до цієї ініціативи, активно підтримуємо її і хочемо, нарешті, довести до логічного завершення справу, розпочату ще багато років тому.

Віктор Боровинський сказав, що навколо цієї ініціативи об’єдналися люди з активною громадянською позицією. "Ми готові міняти документацію і не бачимо в цьому проблем. Нещодавно був День пам’яті жертв Голодомору, до пам’ятника приїхали представники громадськості та влади. Посумували, а потім сіли в машини і поїхали назад в місто, в якому є вулиця імені одного з організаторів цього самого Голодомору. Це ж просто абсурд!", сказав Боровинський.

http://sd.org.ua/news.php?id=21461


Про гроші та переіменування вулиць катів.



понеділок, 26 листопада 2012 р.

Проекти що потребують підтримки для втілення.

1. ГЕТЬМАНСЬКЕ КОЛО.
На березі Дніпра на місці Новокодацької фортеці поставлен камінь пам'ятний.

Як бачимо дуже вдало зроблена площина перед каменем, це дає змогу утворити коло, поставивши навколо по обидва боки камені присвячені видатним гетьманам полковникам та кошовим отаманам України(кожна паланка, для початку, Війська низового має поставити такий камінь. обравши ім'я для себе). Таким чином це стане і місцем збору козаків Війська Запорозького низового і інших, не гіршим за ті, що є у Капулівці чи в Холодному Яру.
Саме коло є одним з елементів звичаєвого права...
Воно має бути втілене на цьому місті нами, нащадками козаків.


2.ПЕРЕПИС КОЗАЧИХ РОДІВ.
                                          
Цей проект може бути здійснений для початку хоча б на території Кодацької паланки.
Має бути розроблена форма сертифікату, що буде вручатись представнику роду. де має бути вказаний можливий і найбільш вірогідний засновник роду  від часів Богдана на основі книги Заруби "Козацька старшина гетьманської України" , після дослідження прізвища і розмови і розповідей , що побутують майже у кожній родині...
Це нагадає нащадкам. хто вони по духу і можливо пробудить козацький дух...

3.ПЕРЕСУВНІ ІСТОРИЧНІ ВИСТАВКИ ПО ШКОЛАХ, містах і селах.
На основі приватних колекцій членів товариства організуються виставки, що будуть їдити не тільки по міських школах. а і по сільських на різні історичні теми. можлива прив'язка до певних подій або до програми школи...
Для втілення неохідно лише фінансування для закупівлі неохідного обладнання та транспорту, екскурсійний супровід силами членів товариства.
Це дасть змогу впливати на формування світогляду молоді...

4.НАПИСИ З ЄЛЕМЕНТАМИ ДЕКОРУ ПЕТРИКІВКИ
Найбільш малозатратний проект, лише на матеріали. Силами членів товариства робляться написи. там де вони втрачені і де є можливість їх наносити.
Наприклад назва Кацдацький міст була спиляна вандалами, але залишились тумби на яких вона стояла і на них можна наносити відповідні малюнки. В данному випадку пропонується "Кайдацький перевіз" на білому фоні, а  по обидва боки петриківський орнамент...
Це лише один з можливих варіантів...
Це пропагує українське, в даному випадку одночасно і історію і унікальний розпис...

5. ПЕРЕІМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ КАТІВ.
Цим ми займаємось давно, поки що намагаємось переіменувати вулицю Косіора.
Проте іде величезний спротив тому від влади. яку ми обирали.Чому? Залишається лдише гадати....Більш докладно про переіменування

6.ВІДРОДЖЕННЯ КОЗАЦКОГО СУДОБУДІВНИЦТВА
Відтворити в якійсь місцині, чи то у відбудованій фортеці Кодак, чи то на теренах Богородицької фортеці чи на островах. з метою зеленого туризму. сам процес. хай навіть не будівництва чайок. а хоча б човнів довбанок, де кожен з туристів міг би прикласти руку до тієї колоди, пробуючи той тяжкий труд...

неділя, 25 листопада 2012 р.

Вони були такими молодими!..



28 листопада ц.р.--
сумна трагічна дата, виповнюється
30 років з дня загибелі молодих літераторів
з літстудії «Рудана» (Кривий Ріг).  
Їх ховали три дні, бо пішло з життя 7 літстудійців…

ВОНИ БУЛИ ТАКИМИ МОЛОДИМИ!..

=БУВАЛЬЩИНА – СПОГАД=
     Душі померлих приходять додому до своїх рідних на Великдень. Там, де їх чекають, вони радіють, насичуються життєдайною енергією, продовжуючи своє вічне існування. Якщо пращури вдома забуті, то душі їхні журяться, і тому в провідний понеділок вони плачуть, а від цього день видається похмурим і навіть дощовим.

неділя, 18 листопада 2012 р.

Пінзель в Парижі


УКРАЇНСЬКЕ БАРОКО - В ЛУВРІ. "Галицький Мікеланджело"

 

Опубліковано 18 лист. 2012 користувачем 
"Галицький Мікеланджело" у Парижі. Як у Луврі прийняли Іоана Пінзеля.http://facebook.com/ChasPidsumky | http://5.ua
***
Українське бароко тепер у французькому Луврі. Головний музей світу з наступного тижня відкриває виставку Іоана Пінзеля, одного із найбільш загадкових українських скульпторів. До Парижа прибули 27 його робіт, зібраних із музеїв у Львові, Тернополі та Івано-Франківську. Виставка в Луврі була мрією життя першовідкривача цього митця - музейника Бориса Возницького, який не дожив до цієї миті півроку. Возницький з радянських часів збирав скульптури Пінзеля по галицьких селах. Відкрити "галицького мікеланджело" Європі запропонувала Україні франузцька сторона, яка взяла на себе витрати, пов"язані з транспортуванням, страхуванням та рекламою експозиції.
Праці Іоана Пінзеля у Парижі однією з перших побачила Ольга Петрів.

пʼятниця, 16 листопада 2012 р.

А ТОЙ ВІТЕР НАРОДЖУЄ БУРЮ



Від безсилля кусаю я губи,
Німий плач розривається в грудях…
Що ж за люди в нас, Господи!
Що то за люди!..

Скільки ж треба
докласти тут сили,
Щоб вони ту байдужість
 із себе струсили!

Хто ж приспав вас, мої українці!
Вам нагадують:  ви є трипільці,
Вам з екранів кричать: ми – арійці!
То ж чому ми спимо, українці!

Можна жити і так – у неволі,
Животіти в ярмі на приколі,
Як стриножені коні у чистому полі,
 Тільки ж вітер подув вже привольний!

А той вітер віщує нам зміни,
А цей вітер народжує бурю!
Журавлі за моря відлетіли,
Тільки ми на Вкраїні сумуєм.
Не сумуй, прокидайся, громадо!
Нас на бойню ведуть, бо «так нада».
Скільки ж будемо, браття, терпіти?
Прокидайтеся – досить тужити!

І не бійтеся вітру нового:
Після бурі всміхнеться нам воля,
Журавлі повернуться з-за моря
На оновлену землю. Й забудеться горе.

Валерій ТЕРЗІ, першодрук
16.11.12