субота, 13 липня 2013 р.

Конкурс плакатів по голодомору

Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору оголошує конкурс плакатів «Голодомор 1932—1933 років — геноцид українського народу»

У контексті 80-х роковин Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору оголошує конкурс плакатів з тематики Голодомору. 
Конкурс триватиме до 15 жовтня 2013 року. 
Запрошуються художники, дизайнери, студенти спеціальних навчальних закладів, учні художніх шкіл та ін.
Головна мета конкурсу — створення нових символів пам’яті про Голодомор 1932—1933 років і популяризація тих, що вже існують.
 Для участі в Конкурсі необхідно підготувати серію з ТРЬОХ і більше авторських ескізів плакатів з теми «Голодомор 1932—33 років». Сюжети ескізів — на вибір авторів.
 Кожен ескіз має складатися з ілюстративної частини, тексту і
пояснювальної записки до ескізу (до 500 слів), яка розкриває бачення автором проблеми Голодомору 1932—1933 років, а також роз’яснює значення символів, закладених автором в ілюстрацію.
 Вимоги до змісту ілюстрацій та тексту плакатів визначаються метою проведення Конкурсу. Плакати мають виконати роль символів, що закликають народ України:
1) завжди пам’ятати про Голодомор 1932—1933 років;
2) уважно ставитися до складних сторінок власної історії; об’єднатися навколо спільної історичної пам’яті;
3) зрозуміти, що трагедії, подібні до Голодомору 1932—1933 років, ніколи не повинні повторитися у будь-якій формі.
 Зміст плакатів повинен відповідати значенню і специфіці теми Конкурсу. Організатори Конкурсу сподіваються на толерантне, моральне ставлення авторів до проблеми Голодомору і закликають усіх учасників бути ввічливими. До участі в Конкурсі не допускаються роботи, які матимуть агресивний чи образливий характер, або спотворюватимуть історичну дійсність.
 Обмежень щодо стилю виконання ескізів плакатів (живопис, графіка, фотографія, колаж; повноколірні, чорно-білі та ін.) не існує. В ескізах можуть бути використані зображення пам’ятників жертвам Голодомору, встановлених у регіонах України або за її межами.
 Ескізи надсилаються до Організатора Конкурсу поштою у «матеріальному вигляді» у форматі А2 або в електронному варіанті розміром 420 × 297 мм у форматі TIFF або JPG з розширенням 300 пікселів для повноколірних варіантів і 600 — для чорно-білих. Усі зображення мають масштабуватися до розміру А2. Крім ескізів, просимо подати розгорнуті відомості про автора (співавторів) у довільній формі. Просимо обов’язково зазначити спосіб оперативного зв’язку (адреса, телефон, електронна скринька).
 Підведення підсумків та оголошення результатів плануються до Дня пам’яті жертв Голодомору.
 Переможці конкурсу будуть відзначені дипломами та заохочувальними грошовими преміями (1-е місце — 3 000 грн, 2-е місце — 2 000 грн, 3-є місце — 1 000 грн).
За рекомендаціями Конкурсної комісії можуть бути встановлені спеціальні нагороди.
Для оцінювання матеріалів учасників створюється Конкурсна комісія з авторитетних дослідників, науковців, істориків та громадських діячів, персональний склад якої затверджується Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору.
Найкращі роботи конкурсу за окремим рішенням організаторів можуть бути надруковані чи оприлюднені в інший спосіб.
За підсумками Конкурсу планується провести виставку найкращих плакатів. Роботи переможців та окремі роботи інших учасників Конкурсу планується використати для створення серії плакатів соціальної реклами для розміщення в громадських місцях.
Також за результатами Конкурсу розглядається можливість випуску серії листівок з тематики Голодомору.

Контакти Громадського комітету: Стасюк Олеся Олександрівна
olesia.stasiuk@gmail.com, тел.: (067) 265-90-23
01034, Київ, вул. Ярославів Вал, 9, Центр досліджень визвольного руху, з позначкою «На конкурс плакатів з тематики Голодомору»

Учасники Конкурсу, які надіслали свої матеріали, погоджуються з тим, що Громадський комітет залишає за собою право на використання творів у своїй діяльності з обов’язковим посиланням на автора твору.