Видатні земляки.січеславці.


Янгель Михайло Кузьмич - український геній ракетної техніки.

   У переддень відзначення 12 квітня початку освоєння людиною космосу, першого польоту людини космонавта Ю.Гагаріна "Золота паланка" проведе зібрання у будинку мистецтв міста Дніпропетровська. Це відбудеться о 16 годині 11-го квітня.
   Згадаємо видатного конструктора Михайла Кузміча Янгеля. Михайло Кузьмич після віни жив і працював в нашому місті, але визнання. як і інші конструктори, отримав лише після смерті.
   Контрукторське бюро "Південне" зберігає та продовжує традиції, започатковані ним...
   Я́нгель Миха́йло Кузьми́ч


 (* 25 жовтня 1911, с. Зирянова Іркутської губернії, тепер Нижньоілімський район, Іркутська область — † 25 жовтня1971, Москва) — вчений-механік, конструктор у галузі ракетно-космічної техніки.
Під його керівництвом і за участю створено кілька класів і поколінь радянських стратегічних бойових ракет, зокрема одно- і двоступінчасті ракети на висококиплячих компонентах палива з автономною системою керування 1-го покоління, двоступінчасті ракети з дальністю польоту понад 11 тис. км і складними рішеннями бойових завдань, ампулізована рідинна ракета зі строком перебування в заправленому стані понад 5 років, твердопаливні ракети з високими техніко-тактичними характеристиками. Під час проектування бойових ракет передбачалося використання їх і як носіїв космічних апаратів, що привело до появи штучних супутників Землі («Космос», «Циклон», «Зеніт»). Створив науково-конструкторську школу

ПОХОДЖЕННЯ


Корж Микита Леонтійовичkorj.gif
Корж Микита Леонтійович
(1731-1835 рр.)
     
Микита Леонтійович Корж прожив довге життя – 104 роки, залишив по собі багато дітей – 7 синів і 4 дочки. Його прямі нащадки і зараз мешкають на Дніпропетровщині та зберігають сімейні перекази з життя відомого пращура.
     
Микита Леонтійович був не простим козаком, як він скромно зазначав у спогадах. Увесь зміст спогадів, опис подій, очевидцем яких він був, свідчать про розум, освіченість, спостережливість, відмінну пам’ять, довголіття та надзвичайно міцне здоров’я Микити Коржа. Він був непересічною людиною. Багато років М.Л. Корж був живою принадою краю та викликав захоплення у приїжджих, що цікавилися історією краю, слухали цікаві розповіді старого запорожця. Цікавість до Микити Коржа як особистості в певній мірі було спричинено і деякою таємничістю, що була йому властива.

Немає коментарів:

Дописати коментар