ВАЛЕРІЙ ТЕРЗІ

НЕДІЛЯ, 21 СЕРПНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ. МАМИНЕ СЕРЦЕ


Валерій ТЕРЗІ
МАМИНЕ СЕРЦЕ
 Із самого початку зізнаюся, що я дуже хвилювався перед цією зустріччю, бо мали приїхати батьки Володі Мельнічука – Героя Небесної сотні. І хоча я давно переконався, що у нашому житті нічого просто так не відбувається, що через Фейсбук Господь зводить людей не випадково, але мій тривожний стан не вщухав.

ПОНЕДІЛОК, 4 ЛИПНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ. КІТ-ПАРАШУТИСТ, бувальщина


Валерій ТЕРЗІ

КІТ-ПАРАШУТИСТ

бувальщина

Днями моя внучка Анастасія пішла ночувати до своєї тітки, а до моєї старшої дочки, Наталі. А вночі кіт Бандит, або від настрою діда – Сепар, випав із п’ятого поверху. Пропажу було виявлено вранці… Але для того, щоб розповісти, що з ним сталося і де він, взагалі, узявся в нашій родині, потрібно повернутися на двадцять п’ять років назад.

НЕДІЛЯ, 3 ЛИПНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ. новела АНГЕЛ ІЗ СУМНИМИ ОЧИМА


Валерій ТЕРЗІ

АНГЕЛ ІЗ СУМНИМИ ОЧИМА

новела

“Такі дивні ці люди! І чого їм не вистачає? Усе щастя шукають… Але ж у них, у людей, у кожного своє розуміння:  один щасливий від того, що його діти сьогодні перед сном були нагодовані, інший нещасний від того, що подарував коханій жінці персня з маленькими каратами, –  роздумував Аналіель, ангел, який давав людям знання, – А щастя, воно – у свободі, творчості, в любові. Ось і моя людина уже який день поспіль мучиться від того, що обдумує свій новий твір, у якому одним із його героїв маю бути я. Підказую-підказую йому, посилаю до його голови цікаві думки, а він усе зволікає. Та засів би вже й записав!.. Так ні ж, усе роздумує.

ПОНЕДІЛОК, 27 ЧЕРВНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ. БУДІТЕ МАТІР РЯТУВАТИ ДОНЬКУ!


                                                                                                              Валерій ТЕРЗІ

БУДІТЕ МАТІР РЯТУВАТИ

              ДОНЬКУ!
             
            Вона народжувалася у великих муках і потугах. Пологи розтягнулися на цілу добу. Мати – Україна, змучена вкрай, батько – ВРУ, провів тривожну ніч у чеканні дитини. І ось на світ Божий нарешті з»явилася чудова дівчинка! Батьки з радості дали їй красиве ім»я – Конституція! Вони мріяли про те, що виросте красуня  і на увесь світ прославить себе і своїх батьків.
             Дівчина сьогодні на порі. Краса її розквітла, але на цей рожевий цвіт зазіхають лихі бандити-яничари. Ніде їй не заховатися! Ґвалтують молоду ворожі зайди, а батько неначе й не чує… Хоче зиск мати від продажу доньки. А мати що? Приспали її, спить глибоким сном, хоча й здригається тривожно уві сні!
              Вороги, задешево купивши батька, готують гарні, хоч і синтетичні, вбрання для бранки, щоб привабливою  прислугою ходила біля них, а вчителі навчають її чужої мови.
– Мамо!
Не чує, спить матуся!
Збудити скоріш потрібно неньку, бо втратимо дитину!
– Просинайся, мамо! Рятуй свою доньку!


ПОНЕДІЛОК, 13 ЧЕРВНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ. ЦИГАНСЬКИЙ КЛАРНЕТ, оповідання

                                                                                                                    Валерій ТЕРЗІ
                                                     
                                                                                                   ЦИГАНСЬКИЙ КЛАРНЕТ
                                                              
                                                                                                                оповідання

       Андрій часто задумувався над тим, чому Віктор захищає покійного батька. Адже діставалося і йому добряче від підпилого таточка.
     Мабуть, не дуже він, Андрій, справедливий у своїй пам»яті до батька. Хіба він завжди був п»яним? Хіба немає чого згадати хорошого, приємного? Щоправда Василь Данилович від природи був суворою людиною. Він часто говорив матері, що дітей потрібно любити так, щоб вони про це й не підозрювали. Дай дітям життя, нагодуй, одягни, навчи не кривити душею, й вони, коли виростуть, дякуватимуть тобі – було його переконанням. Люби дитину, як душу, а тряси, як грушу.

НЕДІЛЯ, 12 ЧЕРВНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ. АФГАН – ЧОРНОБИЛЬ – ІЛОВАЙСЬК, новела


Валерій ТЕРЗІ
АФГАН – ЧОРНОБИЛЬ – ІЛОВАЙСЬК
новела

Коли Галина заходила у двір, то грюкнула хвірткою так, що аж Шарко, який радо її зустрічав, із переляку відскочив убік. Вона сердилася сама на себе. Навіщо було зачипати оту пройду Свєтку? Але ж не вдержалася. Дівчина сиділа в атобусі якраз біля середніх дверей. Галина могла б вийти й на задні, але пішла до Свєтки, щоб, як можна дошкульніше, її прищучити. Та, одягнута у міні спідницю, широко розставила ноги. Галина поклала на її голову руку і голосно, щоб почули всі, хто сидів в автобусі, сказала:
 Світланочкоїї треба мити, а не провітрювати!

СУБОТА, 11 ЧЕРВНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ. А ПОПЕРЕДУ - ЗИМА, новела

                                                                                                                                                                          Валерій ТЕРЗІ                                                   
                                 
                   А ПОПЕРЕДУ – ЗИМА
                                                               
                                                                 
новела

Надія, перемагаючи холодок страху, що кублився в грудях, намагалася знайти вихід із цього темного приміщення. Вона торкалася руками до мокрих стін вузького коридору і їй хотілося кричати від тієї безвиході, у яку потрапила. Чорна густа порожнеча оповила плечі, сповзала по спині і грудях, і хотілося скинути її з себе, але сили вже залишали кволе тіло. Та ось до її слуху долинуло дзюркотіння води, мабуть, десь попереду жебонів струмочок.
          Надія прискорила ходу, і в кінці коридору слабо заясніло денне світло, з кожним кроком ставало все ясніше і ясніше. Порятунок, такий жаданий, був за кілька метрів. Та раптом із світлого отвору не вийшла – випливла висока струнка дівчина у рожевому, неначе вранішній серпанок, платті. Її обличчя Надія розгледіти не змогла, бо світло було позаду примари. Дівочі розплетені коси вінчали такі ж, як і сукня, рожеві квіти.Волосся перебирав довгими пальцями легесенький вітерець.

СЕРЕДА, 1 ЧЕРВНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ. Між двох революцій. роман
Валерій ТЕРЗІМІЖ ДВОХ РЕВОЛЮЦІЙ
                                                                              романПереднє слово

Цей твір створювався до 100-річчя Жовтневого перевороту.
Якщо Юхим Гальперін написав Досліди психоаналізу: сказ покидька” у жанрі  кіносценарію і трилера,  то мій твір – традиційний роман. У Ю. Гальперіна – твір про успішну операцію Генерального штабу Німеччини по нав'язуванню Росії, з якою вона воювала, маріонеткового уряду, то у мене – показ того, як більшовики нахабно використали ту енергію, яка охопила царську Росію у вигляді соціальних та економічних протестів на початку двадцятого століття.

ВІВТОРОК, 31 ТРАВНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ. АФЕРА, ЩО НЕ ПРОЙШЛА - фейсбуківська бувальщинаВалерій ТЕРЗІ

АФЕРА, ЩО НЕ ПРОЙШЛА

фейсбуківська бувальщина

Користуюся фейсбуком давно і тому маю безліч друзів і підписників. Коли приходить черговий запит зафрендитися, я обов’язково заходжу на сторінку, щоб дізнатися, що за людина проситься до мене у друзі.
Того разу надійшов запит від Natasha … ... Нічого незвичайного, бо маю багато френдів-іноземців. Звідки ж вона, ця пані? Дивлюся   а вона із Miami Beach, Florida. А чим же займається? Security agents у Kabul, Afghanistan. Якась таємничість… Стає цікаво, поспілкуємося, побачимо, що ж ти за пташка така. Пропозицію заприятилювати приймаю.
За декілька днів Наташа написала мені у приват. Дозвольте зберегти її стиль і не змінювати його.

Наташа: Добрий день, як ваші вихідні

СЕРЕДА, 4 ТРАВНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ етюд ЕКСКУРС У МОЛОДІСТЬ


Валерій ТЕРЗІ

ЕКСКУРС У МОЛОДІСТЬ

Володимир Васильович раз-у-раз поглядав на циферблат годинника й нервував, бо перспектива запізнитися на обласну нараду його ніяк не влаштовувала, але водій все не приходив, і автобус усе ще стояв на платформі, хоча вже хвилин із десять мав би перебувати в дорозі.
Його увагу привернув високий білявий юнак, що стояв біля відчинених дверей автобусу і розмовляв із похилого віку чоловіком. Хлопець здався йому знайомим, але Володимир Васильович ніяк не міг пригадати, де бачив його раніше. Та ось нарешті прийшов водій, і хлопчина міцно потиснув, проводжаючому чоловікові руку, обняв його й ускочив у салон автобусу, перебіг проходом до Володимира Васильовича й запитав:
– Біля вас вільно?

ВІВТОРОК, 3 ТРАВНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ ВІТРАЖІ - мініатюри


Валерій ТЕРЗІ

ВІТРАЖІІДОЛ СТРАХУ

В автобусі їдуть молодий чоловік із маленькою дівчинко. Вона читає книгу і питає в батька:
–  Що таке ідол?
– Поганий бог…
Читає далі вголос:
– Ідол страху, – замислюється і питає знову: – Бог стаху?

НІКУДИ ПОСПІШАТИ

Серед божевільного руху, що зветься сучасним ритмом життя, тільки двоє нікуди не поспішають: бабуся й онука. Їм обом нікуди поспішати – старій, бо все життя позаду, малій, бо життя ще попереду.

НЕДІЛЯ, 1 ТРАВНЯ 2016 Р.СЕРЕДА, 27 КВІТНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ оповідання ЧЕРВОНИЙ ДИПЛОМ


Валерій ТЕРЗІ

ЧЕРВОНИЙ ДИПЛОМ

оповідання

1

Артур вирішив це несподівано сам для себе: він уб’є його, свого кривдника і мучителя. Він не думав зараз ні про дружину, ні про дітей, ні, навіть, про те, що буде з ними, коли його, Артура, заарештують і посадять. Кров пульсувала у скронях так голосно, неначе внутрішні молоточки вибивали по стінках черепу із середини чіткий ритм. Йому здавалося, що цей стукіт чутно зараз не тільки йому, але й іншим. Тільки це його не зупиняло, й він швидко йшов коридором училища і не помічав здивованих поглядів тих, хто траплявся йому на шляху. Мабуть, у ці страшні хвилини очі Артура були схожі на очі божевільної людини, бо його колеги, які зустрічалися йому, відходили убік і оберталися йому услід.

ПОНЕДІЛОК, 25 КВІТНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ новела Контрольна з математики


Валерій ТЕРЗІ

Контрольна з математики

новела

   Надійка народилася й виросла туту цьомуневеличкому південному місті на березірукотворного моряЗа своє коротке життя вона щене бачила такої гарної зимиВипало багато снігуівранці дівчинка не впізнала свого дворуДерева йкущісусідова машинадитяча гірка  все було біле іякесь фантастичнеЩе вночі Надя прокинулася йпочала збиратися до школичим дуже здивуваласвоїх батьківАле нічого дивного не булотому щовід снігу в кімнатах посвітлішалой дівчинка подумалащо настав ранок.

СУБОТА, 23 КВІТНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ БЕЗПОРАДНИЙ ДІВОЧИЙ СМУТОК новела


Валерій ТЕРЗІ

БЕЗПОРАДНИЙ ДІВОЧИЙ СМУТОК

новела

Яким же ж важким видався для неї цей день! Із самого ранку робітники другої дільниці один за одним заходили до бухгалтерії. Вони лаялися, що невіро нарахована заробітна платня. Головний викликáв Людмилу до себе і гнівно говорив про неприпустимість таких помилок, А сталося, й справді, прикре непорозуміння. Коли Людмила Петрівна складала відомість, то помилково перейшла на один рядок нижче, і вийшло так, що зарплату правильно видали тільки першим двом і крайньому за списком, а останні залишилися незадоволеними. І все через оті кляті думкú, які лізли до стомленої голови.

ВІВТОРОК, 19 КВІТНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ оповідання СЕРПЕНЬ У ЛІКАРНІ


Валерій ТЕРЗІ

СЕРПЕНЬ У ЛІКАРНІ

Розділ перший
Сусіди по палаті

Ніколи не думалося й навіть не снилося, що доведеться лікуватися в офтальмологічному відділенні. Та ще й коли? У серпні! Можете уявити мій відчай. Але очі – це вам не зуби, які можна вирвати й нові вставити. Очей не замінити, їх берегти потрібно.
Ловлю себе на тому, що пишу зараз слова із санбюлетню. І це, мабуть, як ви розумієте, не від хорошого життя.

ПʼЯТНИЦЯ, 15 КВІТНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ оповідання ХОЧЕТЕ БУТИ ЩАСЛИВИМИ, ДРУЗІ?


Валерій ТЕРЗІ

ХОЧЕТЕ БУТИ ЩАСЛИВИМИ, ДРУЗІ?

оповідання

Радості, яка несподівано заповнила все єство Володимира, не було меж. Його обличчя світилося від блаженства, очі сміялися і зібрали круг себе “гусячі лапки зморщечок. Але тут же його лице спохмурніло, і кутики рота опустилися вниз. Від чого така раптова зміна настрою? Бо тільки що Володимирові повідомили про те, що йому потрібно буде їхати до Харкова на курси – на цілих десять днів! На таке він навіть і сподіватися не смів, але коли подумав про те, що його відрядженню хтось, або щось може перешкодити, то навіть злякався.

ВІВТОРОК, 12 КВІТНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ Серафима оповідання

Валерій ТЕРЗІ

Серафима

оповідання

Серафима зачинила хвіртку, за якою розтанула в темряві її молода сусідка, і попрямувала до своєї нової хати, такої жаданої й такої зараз чужої. Скільки вона вклала в неї сил та енергії! Хотілося, щоб була ця хата не гіршою, ніж у людей. Адже її Олекса зараз головує в колгоспі, але кому вона потрібна, ця хата? Пустка пусткою, хоч і напхана меблями і килимами дорогими пообвішувана. Зайшла до дитячої. Ромця не спав. Син. Який же він їй син?
– Чому, хлопчику, не спиш? – присіла скраю ліжка.

ПОНЕДІЛОК, 11 КВІТНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ, БРАТИ

Валерій ТЕРЗІ
БРАТИ

Розділ перший

ЗАПАХ ПЕЧЕНОГО ХЛІБА

Давно вже закінчилася телепередача про творчість великої, на його погляд, актриси сучасності Ади Роговцевої, яка так схвилювала Андрія. Вірніше, розбурхала в його душі потаємні почуття, які він старанно приховував від людей, не вся передача, а слова цієї чарівної жінки про батьківський дім – про дім, який скликає до себе дітей, дорослих і малих, про той дім, в якому ПАХНЕ ПЕЧЕНИМ ХЛІБОМ.

ПʼЯТНИЦЯ, 8 КВІТНЯ 2016 Р.


Валерій ТЕРЗІ Новела "КОЛИ ЩЕ НЕ БУЛО МОБІЛЬНИХ"…Валерій ТЕРЗІ

КОЛИ ЩЕ НЕ БУЛО МОБІЛЬНИХ…

Новела
Тетяна Михайлівна, коли добиралася з роботи додому, вирішила зайти до господарчого магазину, щоб придбати прального порошку, бо на неї у ванній чекала замочена білизна. Був останній день місяця, й до крамниці набилося балато людей, які чатували на дефіцит. Може, щось та й викинуть.
Жінка з трудом протиснулася до вітрини, на якій рівненькими купками було викладено яскраві коробки із написом Новость. Узяла одну із них і підійшла до каси заплатити гроші. Саме тут вона стала випадковим свідком між молодою, з гарно підведеними очима, касиркою і середніх літ купувальницею.