6 січня - 75 років від дня народження Василя СТУСА
6 січня 2013 р. – 75 років від дня народження
Невже оце ти й є, бідо, що стала посестрою щастя?
Народе мій, коли тобі проститься
крик передсмертний і тяжка сльоза
розстріляних, замучених, забитих
по соловках, сибірах, магаданах?
Василь СТУС
Біографічна довідка. Народився 6 січня 1938 року в селі Рахнівка Гайсинського району Вінницької області в селянській родині. 1939 року батьки — Семен Дем'янович та Ілина Яківна переїжджають на Донбас у місто Сталіно (нині Донецьк),
3 січня – 100 років від дня народження Н. С. Рибака, українського письменника
3 січня – 100 років від дня народження
Н. С. Рибака, українського письменника
Біографічна довідка
Рибак Натан Самійлович (1913 - 1978)
29.12. 1856 р. народився композитор Данило Крижанівський.
29.12. 1856 р. народився композитор Данило Крижанівський. У 30 років одесит написав музику пісні «Реве та стогне Дніпр широкий». Текстом цієї пісні стали дев'ять рядків із балади Тараса Шевченка «Причинна».
93 річчя владики Андрія Сапеляка відзначили на Січеславщині
Сьогодні у місті Верхньодніпровську греко-католицька громада справляла 93 третю річницю від дня народження владики Андрія Сапеляка.
Нижче наведені фото з тої події. Відео буде далі.
135 років від народження Миколи Леонтовича
135 років тому народився українець, що подарував американцям символ Різдва і загинув від рук чекіста
16.12.2012 01:01
135 років виповнилося з дня народження видатного українського композитора Миколи Леонтовича.
Леонто́вич Мико́ла Дми́трович (*1 (13) грудня 1877, с. Монастирок,Немирівський район, Вінницька область — † 23 січня 1921,Марківка, Теплицький район, Вінницька область) — українськийкомпозитор, хоровий диригент, громадський діяч, педагог. Автор широковідомих обробок українських народних пісень для хору «Щедрик», «Дударик», «Козака несуть».
Його обробка «Щедрика» відома у всьому світі як різдвяна колядка«Carol of the Bells».
290 років тому народився Григорій Сковорода
Просвітитель, філософ і поет Григорій Савич Сковорода — один із видатних мислителів нашої держави.
Людина універсальних знань і здібностей, палкий захисник інтересів знедоленого народу. Постать Григорія Сковороди є унікальною для України. Він - автор своєрідної філософії серця і філософії свободи.
У багатьох своїх творах Сковорода пояснював, що головний орган людини – це серце. Він писав: «Голова всього в людині є серце людське. Воно ж і є сама дійсна в людині людина, а все інше є зокілля... Серце – корінь життя та обитель огню і любові». Тобто, все проходить через серце, через почуття, через емоції. Саме так людина сприймає світ, і не треба її переробляти. Не потрібно шлунок чи мозок робити основою буття людини. Розум не є основою буття, бо він аж занадто прагматизує і раціоналізує людину.
Ідея свободи у творчості Григорія Сковороди
До 290-річчя від дня народження
Сім’я Григорія належала до рядових козаків-землеробів, а козацьке прізвище “Сковорода” не є поширеним, а навіть рідкісним. Належати докозацького роду було гордістю для людини. С. Кримський влучно зазначив: “В українському козацтві набувають віртуозного вираження і національна вдача, і буяння вільної індивідуальності, особистісного завоювання світу, що було архетипним для менталітету України” .
СВІТ ЛОВИВ МЕНЕ, ТА НЕ СПІЙМАВ
«Світ ловив мене, та не спіймав», -- слова визначного українського філософа і поета Г. С. Сковороди (1722—1794), вибиті (як епітафія) на його надгробку. У цьому афоризмі виражено зневагу до багатства, титулів та інших земних «благ», якими спокушали поета.
«Так жив мудрець, без лестощів і прав,
І грішний світ ловив, та не спіймав
його душі, повитої нуждою».
(А. Малишко, « Не поклонивсь оздобі»).
«Мудрі, дошукуючись колись смислу людського життя, вбачали його в тому, щоб пройти невловним поміж тенетами світу, збагнути самого себе, відкрити в собі божественне начало» (О. Гончар, «Циклон»).
Ділимося з Вами нашими улюбленими афоризмами авторства Григорія Савича:
ІВАН СІРКО
Роксолана
ЧОТИРИ УКРАЇНСЬКИХ РОКСОЛАНИ У РІЗНІ ЧАСИ БУЛИ СУЛТАНШАМИ ТУРЕЧЧИНИ. РОКСОЛАНА, НАДІЯ, МАРІЯ ТА ЛЮБОВ!
Кажуть, що одружитись по любові не міг жоден із королів… А ось султан, як не дивно, міг. І робив кожен із них це завжди, вибираючи із свого гарему найулюбленішу і найкращу жінку.
Кажуть, що одружитись по любові не міг жоден із королів… А ось султан, як не дивно, міг. І робив кожен із них це завжди, вибираючи із свого гарему найулюбленішу і найкращу жінку.
Леся Степовичка, вірш-стилізація присвячений Валеріану Підмогильному
Валеріан Підмогильний(відеорозповідь Ірини Мазуренко)
Iрина МАЗУРЕНКО: «Уже після 1929 року все почало змінюватися, а після 1937-го — постала руїна…»
|
Три чверті століття тому на теренах СРСР закрутилися жорна сталінського Великого терору. Його жертвами стали сотні тисяч людей, зокрема й представники так званої
СТЕПОВИЧКА ЛЕСЯ
поет, прозаїк, перекладач | Дніпропетровськ |
![]()
Закінчила романо-германське відділенн
|
18.09.1841 – народився Михайло Драгоманов
Похований на Севастопольському цвинтарі ..Адріян Кащенко.
![]() | ||||
|
Січеслав. День Обєднання Армій ЗУНР та УНР відзначено вдруге в місті.
Січеслав. День Обєднання Армій ЗУНР та УНР відзначено вдруге в місті.
ЦЕ ПОІМЕННИЙ СПИСОК ОБ'ЄДНАННОГО ВІЙСЬКА.
Вчора 15.07.2012 у славному місті Січеславі відбулась урочиста подія з вшанування цієї дати.
День Обєднання Армій ЗУНР та УНР
16.07.1919р
16.07.1919р
Акт Злуки, битва під Крутами, битва під Базаром, Зимовий похід основні події періоду УНР, які знає і відзначає українське суспільство. Проте, українська історія це не тільки трагедія Базару, але й величні та славні перемоги, про які ми не згадуємо.
Максим Березовський
(1745 — 1777)
композитор

Творчість Максима Березовського — першого з когорти славетних українських композиторів XVIII ст. — є епохою в історії становлення української та російської професіональних композиторських шкіл, визначним мистецьким явищем у духовній і світській музиці. Великий майстер органічно поєднав простоту з вишуканістю, музику з текстом. Започатковуючи новий напрям партесного співу, він спирався на мелодичні звороти, притаманні українському народному мелосу.
Детальніше »
Корольо́в (Королів) Сергі́й Па́влович
Корольо́в (Королів) Сергі́й Па́влович (30 грудня 1906 (12 січня 1907), Житомир — 14 січня 1966) — радянський вчений у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор.
Академік АН СРСР (з 1958). Конструктор перших штучних супутників Землі і космічних кораблів. Сім років (1939—1945) відбув уГУЛАЗІ, де разом з іншими вченими був примушений займатися розробкою балістичних та геофізичних ракет. Після звільнення очолив радянську ракетну програму. Під його керівництвом запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос та вихід людини в космос.

Мико́ла Іва́нович Киба́льчич - перший ракетник.
Мико́ла Іва́нович Киба́льчич (* 19(31) жовтня 1853, Короп Чернігівської області - † 3(15) квітня 1881) — винахідник і революціонер-народник українського походження. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарату. Страчений за замах на імператораОлександра II.


Народився Микола Іванович Кибальчич 31 жовтня 1853 року в місті Коропі, сьогодні Чернігівська область, у родині священника. Підліток пішов на серйозний конфлікт із батьком-священиком, покинув духовну
НЕДІЛЯ, 8 КВІТНЯ 2012 Р.
Янгель Михайло Кузьмич - український геній ракетної техніки.
У переддень відзначення 12 квітня початку освоєння людиною космосу, першого польоту людини космонавта Ю.Гагаріна "Золота паланка" проведе зібрання у будинку мистецтв міста Дніпропетровська. Це відбудеться о 16 годині 11-го квітня.
Згадаємо видатного конструктора Михайла Кузміча Янгеля. Михайло Кузьмич після віни жив і працював в нашому місті, але визнання. як і інші конструктори, отримав лише після смерті.
Контрукторське бюро "Південне" зберігає та продовжує традиції, започатковані ним...
Я́нгель Миха́йло Кузьми́ч
Згадаємо видатного конструктора Михайла Кузміча Янгеля. Михайло Кузьмич після віни жив і працював в нашому місті, але визнання. як і інші конструктори, отримав лише після смерті.
Контрукторське бюро "Південне" зберігає та продовжує традиції, започатковані ним...
Я́нгель Миха́йло Кузьми́ч
Немає коментарів:
Дописати коментар