
Давно це було. Війська Катерини Другої руйнувати Запорізьку Січ вирішили .Микита Корж, що був скарбником Січі, разом з іншими характерниками, напустив оману на москалів. та під її покровом вивів військо та скарби, залишивши на Січі лише старих. Прийшли вороги, а козаків то і немає. Корж зі скарбом помандрував і дійшов до ріки Половиці,біля Дніпра, де і сховав той скарб, а сам тут же і поселився стерегти. Місце, де схован той скарб і має назву "Золота паланка"
Сторінки
- Головна сторінка
- Свята українців.
- Визначні дати.
- Старе в сучасному, міста Січеслава
- Документи ГО "Золота паланка"
- Козацькі пам'ятки.(СПИСКИ)
- Жива правда регіону. Фільм
- Відновлена історична правда.
- Відео
- Книги
- ЛЮДМИЛА ГРЕБЕНЮК
- Видатні українці.
- ВАЛЕРІЙ ТЕРЗІ
- ОЛЕСЯ ЧАЙКА
- СЕРГІЙ БОЙКО
- ОЛЕГ ЧЕРНЕНКО(КОЗАК ВОРОН)
- ДМИТРО ЛЕБЕДЄВ
- ІВАН ТИЩЕНКО
- ОЛЕКСАНДР КОВАЛЬ(КОЗАК ШАБЛЯ)
- НАТАЛКА ПЕРАНЖЕЛІ
- ОКСАНА БОРОДІНА
- МИКОЛА ШАПА
- ВОЛОДИМИР ПАСИНКО(КОЗАК КОЛОБРОД)
- ШКОЛА ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
- БУДІВНИЦТВО КОЗАЦЬКОГО ЧОВНА
- КОЗАЦЬКИЙ ПОХІДНИЙ МУЗЕЙ
- ДОПОМОГА БЛОГУ І НАШИМ ПРОЕКТАМ
середа, 27 лютого 2013 р.
понеділок, 25 лютого 2013 р.
Половецькі скарби на вулицях Січеслава.
Січеслав (Дніпропетровськ).: Половецькі скарби на вулицях Січеслава.: Днепропетровский исторический музей Подобається · 8 серпня З травня по серпень 2012 р. частина колекції курганної...
субота, 23 лютого 2013 р.
Борщ, як елемнт української культури
світлину від Local History Ukraine.
Борщ — одна з найпопулярніших українських страв. На Україні існувало три різновиди борщу. Перший, червоний, найулюбленіший, готували з капустою, буряком, морквою, петрушкою (пастернаком), пізніше — з картоплею. У святкові чи недільні дні борщ варили на м'ясній юшці (із свининою чи птицею), в будень — затовкували або засмажували салом із часником та цибулею. Для бощу звичайно заквашували червоний городній буряк і використовували як його, так і квас. Для смаку додавали сироватку чи маслянку (рідину, яка залишалася після виготовлення сиру й масла), а в особливо урочисті дні забілювали сметаною. Гостроти борщу додавав червоний стручковий перець, особливо поширений на Півдні України. Борщ готували з квасолею (Середнє Подніпров'я, Полтавщина, Поділля), на Півдні додавали злегка підсмажене борошно, пшоняну або гречану кашу (затирали борщ), а на Полтавщині — галушки. На Поділлі для закваски борща готували спеціальний квас із запарених житніх висівок — грис. На крайньому заході борщ варили дуже рідкий, лише з буряками, заправляючи засмажкою, а для кисло-солодкого смаку додавали сік свіжих вишень або яблук. У піст борщ варили без сала та м'яса, лише на олії, проте намагалися додати до овочевої юшки гриби, в'ялену, сушену або смажену рибу. Червоний борщ широко вживали не лише як повсякденну обідню страву, але й на Різдво, весілля, хрестини, поминки.четвер, 21 лютого 2013 р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)