Анатолій Понономарьов
Поняття етнічності. Етнографія слов'яно-української стародавності. Етнографія давньоруських племен. Етнічність історично-етнографічних регіонів. Формування національного складу населення. Історія етнічності національних культур. Етнічні характеристики історії українців. Культура соціально-побутових відносин. Система традиційних взаємин. Традиційні норми поведінки і дозвілля. Традиції народної матеріальної культури. Матеріальна культура в системі звичаїв та обрядів. Додаток: Хронологія головних етнічних подій в Україні.
Анатолій Понономарьов
Обрії етнічної історії. Етнічність українців. Типологія історико-етнографічного районування України. Етнографічні групи українців. Етнорегіональна й національна символіка. Склад і розселення українців. Шлюбні стосунки. Родина. Гостинність, вітання й шанування. Традиційна обрядовість. Вірування й повір'я.
Галина Лозко
Етногенетичні процеси в Україні. Антропологічні типи українців. Етнічні та гeографічні назви української зeмлі. Генеза української національної мови. Національний характер українців. Етнографічне районування України.
Сергій Чорний
У довіднику показано національний склад України (у сучасних межах) у 1897-1989 рр. Етнічна структура подана у межах адміністративних одиниць, які існували в Україні протягом XX ст. У своїй праці автор використав дані переписів населення сучасної території України, які провадилися у 1897 р. у Росії, 1900 р. - в Австро-Угорщині, 1930 р. - у Чехословаччині та Румунії, 1931 р. - у Польщі, 1959 і 1989 рр. - у СРСР.
Ілюстрований етнографічний довідник. Ця книга — своєрідна енциклопедія традиційної культури та побуту українців. Стислі, але ємкі відомості про забуті способи ведення господарства, хатнє начиння, народну моду, кулінарію, медицину, звичаї та обряди, демонологію тощо розміщені за зручним для читача тематично-абетковим принципом і супроводжуються оригінальними ілюстраціями. Для етнографів, істориків, мистетвознавців, фольклористів, усіх, хто прагне відродити національну спадщину.
|
Немає коментарів:
Дописати коментар